Bebek Bakıcısı Oyunu
        Bebek Resimleri
Bebek Bakıcısı- Çocuk Bakıcısı-Bebek Bakıcı - Çocuk bakıcı bulmanın En Güvenilir ve Kolay Adresi...
    Bebek İsimleri
Hizmetlerimiz
Hasta Yaşlı Bakıcısı Yaşlı Bakıcısı
Villanıza Yatılı Çocuksuz Eşler Villanıza yatılı Eşler
Bahçıvan Aranıyor Villalarınıza Bahçıvan
Refakatçiler Refakatçiler
Profesyonel Dadılar Profesyonel Dadılar
Profesyonel Aşçılar Profesyonel Aşçılar
Özel Şoförler Özel Şoförler
İşyerinize Sekreter, Çaycı,Temizlikçi İşyerinize Personeller
İngilizce Bilen Ablalar İngilizce Bilenler
Özel Güvenlik Elemanları Güvenlik Elemanları
Ev İşleri için Yardımcılar Ev İşleri için Yardımcı
Çocuk Gelişimi Mezunu Ablalar Çocuk Gelişimi Mezunu
0-6 yaş için Bebek Bakıcısı 0-6 yaş Bebek Bakıcısı
Bebek Bakıcısı Bebek Bakıcısı
Çocuk Bakıcısı Çocuk Bakıcısı
Bebek Bakımı
Evde Bebek Bakımı Evde Bebek Bakımı
Evde Prematüre Bebek Bakımı Evde Prematüre Bebek Bakımı
Bebeklerin Bakımı Bebeklerin Bakımı
Bebek Zekâ Gelişiminde Oyunlar Bebek Zekâ Gelişiminde Oyunlar
Bebekler Yıkanırken Bebekler Yıkanırken
Bebeklik Dönemi Bebeklik Dönemi
Bebek Bakım ve Eğitimi Bebek Bakım ve Eğitimi
Bebek Masajı Bebek Masajı
İkinci Bebek İkinci Bebek
İkizlerin Uykusu İkizlerin Uykusu
İkiz Bakımında İkiz Bakımında
Bebeklerde İlk 6 Ay ve Sonrası Bebeklerde İlk 6 Ay ve Sonrası
Bebekler Neden Ağlar Bebekler Neden Ağlar
Bebek ve Uykusu Bebek ve Uykusu
0-12 Ay Beslenme 0-12 Ay Beslenme
Biberonla Besleme Biberonla Besleme
Prematüre Bebekler Prematüre Bebekler
İkiz Bebek Bakarken İkiz Bebek Bakarken
0-2 Yaş İhtiyaçlar 0-2 Yaş İhtiyaçlar
Emzirme Emzirme
1-3 Yaş Bakımı 1-3 Yaş Bakımı
Bebeğimizin Rahatı İçin Bebeğimizin Rahatı İçin
Bebek Temizliği Bebek Temizliği
Bebeğin Evde Bakımı Bebeğin Evde Bakımı
Bebeğimizin Beslenmesi Bebeğimizin Beslenmesi
Göbek Bağına Dikkat! Göbek Bağına Dikkat!
Bebeğimizin Tartısı Ne Kadar Olmalı? Bebeğimizin Tartısı Ne Kadar Olmalı?
Bebek Banyosu ve Cilt Bakımı Bebek Banyosu ve Cilt Bakımı
Bebek Yemekleri Bebek Yemekleri
Bebeğinizin Güvenliği Bebeğinizin Güvenliği
Yeni Doğan Bebekler Yeni Doğan Bebekler
Bebek Odası Ve Yatağı Bebek Odası Ve Yatağı
Bakıcı & Bebek
bebek bakıcısı arayanlar bebek bakıcısı arayanlar
bebek bakıcısı bebek bakıcısı
bebek bakıcısı aranıyor bebek bakıcısı aranıyor
Bebek Odası Bebek Odası
Bebeklerde Uyku Bebeklerde Uyku
Bebeğin Beslenmesi Bebeğin Beslenmesi
Bebek Bakıcısı Seçimi Bebek Bakıcısı Seçimi
Çocukların Saç Temizliği Çocukların Saç Temizliği
Çocukta Güven Gereksinimi Çocukta Güven Gereksinimi
Bebeğin Eve Gelişi Bebeğin Eve Gelişi
Bebek Bakıcısında Püf Noktalar Bebek Bakıcısında Püf Noktalar
İkiz Bebek Bakıcıları İkiz Bebek Bakıcıları
Bebek Bakıcısına Sorular Bebek Bakıcısına Sorular
Bebek ve Oyuncak Bebek ve Oyuncak
Bebek Bakımında Gerekenler Bebek Bakımında Gerekenler
Bakıcımız Bakıcımız
Bebeğimizin Bakımı Bebeğimizin Bakımı
0-3 Yaş Bebek Bakımı 0-3 Yaş Bebek Bakımı
Bebek Alt Temizliği Bebek Alt Temizliği
Bebek Ve Bakıcı Bebek Ve Bakıcı
Bebek Bakıcısı Bebek Bakıcısı
Bebek Bakıcıları Bebek Bakıcıları
Bebek Bakıcısı Ararken Bebek Bakıcısı Ararken
Bebek Bakımı Soruları Bebek Bakımı Soruları
Bebeklerin Cilt Sorunları Bebeklerin Cilt Sorunları
Bebeğimize Gülümsemek Bebeğimize Gülümsemek
Bebeklerde Solunum Yolu Hastalıkları Bebeklerde Solunum Yolu Hastalıkları
Dadı, bakıcı ve bebek Dadı, bakıcı ve bebek
Bakıcı  Değiştirmek Bakıcı Değiştirmek
Online   : 4
Bugün  : 47
Toplam : 2456800
Özel İstihdam Bürosu
Bebek Aşı TakvimiBebek aşı Takvimi
biberonla beslenme
Bebekte Emzirme
Anne SütüAnne Sütü
Diş çıkması
Bebek banyosu
Tuvalet EğitimiTuvalet Eğitimi
Emzik Kullanımı
Bebeğinizin Kilosu
Yeni Doğan Bakımı

Yeni Doğan Bakımı

Yeni Doğan Bakımı

Alt Temizliği

Yeni doğan bebeklerin cildi çok duyarlıdır. Cildi pişiklerden korumak için altının uzun sure ıslak ya da dışkılı bırakılmaması ve kullanılan bezlerin temiz ve uygun nitelikte olması çok önemlidir.


İlk haftalarda alt bezinin günde en az beş-altı kez, bebeğin uyanık olduğu bir zamanda değiştirilmesi gerekir. Bebeğin altını değiştiren kişi bu işlemden önce ve sonra ellerini özenle yıkamalıdır.

Her temizlikte cilt ve cilt kıvrımları, özellikle bebek dışkı yapmışsa, alkol içermeyen ıslak mendillerle, bunları satın almaya olanak yoksa ıslak bir pamuk ile iyice temizlenmeli, temizlikten sonra kurulanmalıdır. Her bez ya da pamuk, bir yönde tek siliş için kullanılmalı ve atılmalıdır.

Dışkının içerdiği mikropların idrar yollarına bulaşmasını önlemek için kız bebeklerde temizlik daima önden arkaya doğru yapılmalıdır. Erkek bebeklerde penis ucundaki deri kıvrımlarını temizlemeye çalışmamalıdır.

Cildi çok duyarlı olan bebeklerde temizlikten sonra cilde vazelin, badem yağı ya da özel bebek losyonları uygulanabilir. Pudralar, parçacıklar halinde birikerek cildi zedeleyeceğinden kesinlikle kullanılmamalıdır.

En önemlisi bebeğin altının kuru olmasıdır. Pişik oluşursa oda ısısının 25-26°C olmasına özen gösterilerek bebeğin günde iki-üç kez 20-30 dakikalık sürelerle bezsiz bırakılması ve cildin hava ile temas ettirilmesi yararlıdır.

Günümüzde kentlerde yaşayan ve gelir düzeyi yeterli olan ailelerin bebeklerinde hazır alt bezleri kullanması temizlik açısından kolaylık sağlar. Ayrıca hazır alt bezi kullanıldığında bebeğe lastik don giydirilmesine çok zaman gerek kalmaz.

Ancak bu bezlerin kolay yok edilemeyecek atıklar kapsamında olması tüm dünyada bir çevre sorunu yaratmaktadır. Bu sorun, yıllardır çözümlenememiştir ve her geçen gün boyutu artmaktadır.

Piyasada bulunan çocuk bezleri genellikle uygun niteliktedir. Nadir olarak, alerjik bebeklerde pişiklere yol açabilir ve kullanılmaları sakıncalı olabilir. Islaklığı iyi emdiği bildirilse de bebek bezleri sık değiştirilmelidir.

Kirli bezler, dışkı bulaşmış olanlarda katı maddeler mümkün olduğunca ve el değmeden tuvalete aktarıldıktan sonra ağzı kapalı bir plastik torbaya konularak çöpe atılır.

Hazır bez satın alma olanağı yoksa daha ucuz olan kumaş çocuk bezleri defalarca kullanılabilir. Bu tür bezler satın alınabileceği gibi, yıkanabilen, yumuşak ve emici özelliği olan bir kumaştan 50 x 50 cm.lik kareler kesilip dikilerek evde de hazırlanabilir. Bu bezler üçgen şeklinde ikiye katlanarak kullanılır.

Kirli bezlerin yalnızca ıslak olanları ile dışkı bulaşmış olanları birbirinden ayrı olarak yıkanır. İdrarla ıslanmış bezler akarsuda çalkalanır, deterjan içermeyen bir sabunla yıkanır, iyice durulandıktan sonra 10-15 dakika kaynatılır ve kurutulur.

Dışkılı bezler akarsuda dışkıdan arındırıldıktan ve çalkalandıktan sonra sabunla yıkanır, durulanır ve kaynatılır. Mikroptan arındırma ve yumuşatma açısından bezlerin ütülenmesi de yararlıdır. Aileler duruma göre bazen yıkanabilen, bazen hazır bez de kullanabilir.

Beslenme
Bebekler doğum sonrasında ilk birkaç saat içinde çok canlı olurlar ve yukarıda bahsedilen emme refleksi sayesinde hemen beslenebilirler. Bu erken dönemde bebeği memeye koymak emzirmenin başarı ile sürdürülmesini kolaylaştırır.

Bebekler için en iyi besin anne sütüdür. Emzirme her ne kadar çok doğal bir süreç olsa da, ilk zamanlarda zorluklar yaşanabilir.

Bebeğe ilk altı ay sadece anne sütü verilmelidir. Anne sütü verirken suya bile gerek yoktur. Anne sütü mükemmel bir besindir. Bebeğin büyümesi ve gelişmesi için tek başına yeten bir besin, ayrıca onu hastalıklardan koruyan ilk aşısıdır.

İlk salgılanan anne sütü koyu sarımtırak ve berrak bir sıvı olan ön süttür. Ön süt, kolostrum ya da ağız sütü olarak da isimlendirilir. Kolostrum'un, bebeğin barsaklarını kaplayarak onu hastalıklardan koruma özelliği vardır. Bu nedenle bebeğe mutlaka verilmelidir.

Kolostrum iki üç günde suluca bir süt görünümünde olan "geçiş sütü" ne, ilk hafta sonuna doğru da olgun anne sütüne dönüşür.

Sorunlar

Pişik: Bebeğin altının uzun zaman nemli ve havasız kalması sonucu gelişen cilt kızarmasıdır. Bazı bebeklerde pişik diğerlerine göre çok daha kolaylıkla gelişir. Annenin bebeğin her altını açmada suyla yıkaması, her seferinde iyice kurulaması, yukarda belirtildiği gibi günde birkaç kez altını açık bırakarak havalandırması önerilir. Özel krem ya da losyonlar da kullanılabilir. Pişik uzun zaman devam ederse doktora göstermelidir.

Konak: Bazı bebeklerde saçlı deride oluşan zararsız kabuklardır. Genellikle ilk altı aydan sonra kaybolur. Bebeğin sık yıkanması ve yıkandıktan sonra iyi kurulanması lazımdır. Konağın üstüne banyodan yarım saat önce badem yağı ile karbonat karıştırarak sürülmesi faydalı olur.

Pamukçuk: Pamukçuk, çocuğun ağzına anne vajinasından veya emzik ve biberondan mantar türü mikropların bulaşması sonucu oluşur. Bebeğin ağzında damakta, yanak içlerinde ve dilde nokta nokta beyazlıklar görülür. Ağrılı bir durumdur, mantarları yok eden ve ağıza damlatılarak uygulanan ilaç ile tedavi edilir.

Gözde çapaklanma: ilk 2 hafta çapaklanma sık görülür. Gözlere steril bir gazlı bez yada kaynatılmış bir tülbent kullanılarak fizyolojik serum ya da çay ile günde birkaç kez pansuman yapılır. Birkaç gün içinde düzelmeyen çapaklanmalarda doktora danışılmalıdır.

Ağlama nöbetleri: Bebeklerde ikinci haftadan sonra başlayan ve üçüncü aya kadar devam edebilen karın ağrısı nöbetleri ağlama ile fark edilir. Genellikle akşam saatlerinde başlar ve birkaç saat devam edebilir. Kolik olarak tanınan bu sorunun nedeni tam olarak bilinmez, Annenin yorgunluğu ve stresli oluşu, babanın işten eve yorgun gelmesi gibi etmenlerle ilintili olduğu sanılır.

Bebeği rahatlatmak için altı kirli ise bezini değiştirmek, karnına ve ayağına sıcak uygulaması yapmak, bebekle konuşmak, bebeğin sırtı tutan kişiye dönük, başı göğüslerin arasında bir el karnının üstünde, bir el bacak arasında olacak şekilde tutularak kucakta taşınması gibi uygulamalar önerilir. Anne huzursuzsa babayla da bilgilendirme yapılarak bebeği ve anne-babayı rahatlatmaya çalışılmalıdır.

Sarılık: Sağlıklı yeni doğan bebeklerin yaklaşık yarısında, yaşamın üçüncü-dördüncü günleri başlayan ve birkaç gün süren sarılık gelişir. Zararsızdır ve tedavi gerektirmez. Ancak 48 saatten erken başlayan sarılık acil olarak doktora başvuru gerektirir. İki haftadan uzun süren sarılık da inceleme ve tedavi gerektirir.


Anne Karnında Bebek :: Gebelik ve Doğum :: Yeni Doğan Bebek
Anne Karnında Bebek
$konu_bas_tit Doğum Belirtileri
$konu_bas_tit 2. Ay Bebek Gelişiminde
$konu_bas_tit 2. Ay Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit 1. Ay Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit 1. Ay Bebek Gelişiminde
$konu_bas_tit Planlı Gebelik
$konu_bas_tit Anne Karnında Aydan Aya
$konu_bas_tit Bebek Sahibi Olmak
$konu_bas_tit Anne Karnında Ultrason
$konu_bas_tit Anne Karnında Gelişme
$konu_bas_tit İkizlerde Özel Durum
$konu_bas_tit Anne Karnında İyot
$konu_bas_tit Anne Karnında Diş
$konu_bas_tit Bebek Gelişim Aşaması
$konu_bas_tit Anne Karnında Muayene
$konu_bas_tit Anne Karnında Eğitim
$konu_bas_tit Anne Karnında Hareket
$konu_bas_tit Bebeğin Hareketleri
$konu_bas_tit Anne Karnında Ölümler
$konu_bas_tit Oksiput Posterior
$konu_bas_tit Anne Karnında Eğitim
$konu_bas_tit Anne Karnında Duygular
$konu_bas_tit Anne karnında gelişim
$konu_bas_tit Fetüs'ün Gelişimi
$konu_bas_tit Anne Karnında
$konu_bas_tit Doğum Öncesi
$konu_bas_tit Doğum Öncesi Dönem
$konu_bas_tit 1.Hafta
$konu_bas_tit Anne Karnında Bebek
Gebelik ve Doğum
$konu_bas_tit Suni Sancı İle Doğum
$konu_bas_tit Doğumda Nefes
$konu_bas_tit Doğum Zamanı
$konu_bas_tit Gebelik Hakkında
$konu_bas_tit Doğumda Yanlış Alarm
$konu_bas_tit Doğumun Başlaması
$konu_bas_tit Hamilelik Yaz Hazırlığı
$konu_bas_tit Hamilelik Döneminde
$konu_bas_tit Sağlıklı Gebelik
$konu_bas_tit Hamileliğin Yolu
$konu_bas_tit Normal Doğuma 9 Adım
$konu_bas_tit Gebelikte Yanlışlar
$konu_bas_tit İkiz Doğumu
$konu_bas_tit Doğum Kontrol
$konu_bas_tit Gebelik ve Egzersiz
$konu_bas_tit Gebelikte Fizik ve Ruh
$konu_bas_tit Gebelik Fizyolojisi
$konu_bas_tit Ağrısız Doğum
$konu_bas_tit Doğum Çantası
$konu_bas_tit İyi Bir Gebelik İçin
$konu_bas_tit Doğum Uygulamaları
$konu_bas_tit Kasılma ve Sancılar
$konu_bas_tit Bozulmuş Gebelik
$konu_bas_tit Gebelikte
$konu_bas_tit Prematüre-Postmatüre
$konu_bas_tit Gebelikte Bakım
$konu_bas_tit Gebelik Belirtileri
$konu_bas_tit Doğum
$konu_bas_tit Gebeliğin Önlenmesi
$konu_bas_tit Gebelik
$konu_bas_tit Gebelik ve Doğum
Yeni Doğan Bebek
$konu_bas_tit Doğum Çantası
$konu_bas_tit Dr. Donald Woods Winnicott
$konu_bas_tit Dr. Donald Woods Winnicott
$konu_bas_tit Yeni Doğanın Yüzü
$konu_bas_tit Erken Doğan Bebekler
$konu_bas_tit Yeni Bebek
$konu_bas_tit Yenidoğan İşitme Testi
$konu_bas_tit Bebeklerin Beslenmesi
$konu_bas_tit Yeni Doğan Hastalıkları
$konu_bas_tit İkiz Bebeklerin Bakımı
$konu_bas_tit Yenidoğan RS Virüsü
$konu_bas_tit Yenidoğan Tırnak Bakımı
$konu_bas_tit Yenidoğan İlk Günleri
$konu_bas_tit Yenidoğan Fizyolojisi
$konu_bas_tit Yeni Doğan İçin
$konu_bas_tit Yeni Doğan Giysileri
$konu_bas_tit Yeni Doğan da Sünnet
$konu_bas_tit Yenidoğana Gerekenler
$konu_bas_tit Yenidoğanda Kusma
$konu_bas_tit Yeni Doğan Bebekler
$konu_bas_tit Yenidoğan İçin Testler
$konu_bas_tit Yenidoğan ve Bakım
$konu_bas_tit Yenidoğan ve Sarılık
$konu_bas_tit Yenidoğan ve Uyku
$konu_bas_tit Yeni Doğan
$konu_bas_tit Yeni Doğan Bakımı
$konu_bas_tit Göbek Bakımı
$konu_bas_tit Yeni Doğan Bebek
Bebek Bakıcıları ve Görevleri
Anne Bebek

Bebeklerinizin bakımı için eğitimini bu yönde almış profesyonel Bebek bakıcısı.

Aile yaşantısına ayak uydurabilen, sabırlı, güler yüzlü ve temiz,Sorumluluk alabilen ve gerektiğinde inisiyatif sahip
olmasını bilen güvenilir Bebek bakıcılarını sizler için temin ediyoruz.

Bizlerle Çalışan Bebek Bakıcılarının üstlenmiş oldugu genel görevler ise
• Bebeğin günlük bakımını yapmak,
• Bebeğin bulunduğu ortamın temizlik ve hijyenini sağlamak,
• Banyo yaptırmak, tuvalet sonrası temizliği yapmak,

Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit
Turner Sendromu
$konu_bas_tit
Bebek Gelişim Geriliği
$konu_bas_tit
Bebeğimizin Görme Duyusu
$konu_bas_tit
Bebeğimiz Gelişirken
$konu_bas_tit
Bebeklerde Algısal Gelişim
$konu_bas_tit
İkiz Bebeklerimiz
$konu_bas_tit
Bebeğin Zekâ Gelişimi
$konu_bas_tit
Bebeğimizin Uykusu
$konu_bas_tit
Öğretmenlerimiz
$konu_bas_tit
Bebek Gelişiminde Müzik
$konu_bas_tit
Bebekler Gelişirken
$konu_bas_tit
Bebeğimizi Beslerken
$konu_bas_tit
Yeni Doğan
$konu_bas_tit
Bebeğinizi Besleyebiliyor musunuz?
$konu_bas_tit
Dikkat!!!
$konu_bas_tit
Bebekler İçin Gerekli Giyecekler
$konu_bas_tit
Bezsiz Bebek Yöntemi
$konu_bas_tit
Bebek Beslenmesi
$konu_bas_tit
Anne Karnında Bebek
$konu_bas_tit
Bebek Gelişimi Boy Kilo
$konu_bas_tit
Ay Ay Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit
Büyüme Ve Gelişme

• Bebek için mama ve meyve suyu veya püresini hazırlamak,
• Ortamı bebek için güvenli hale getirmek,
• İletişim becerisinin olmasına,
• Kişilik olarak bakılacak çocuğun annesine benzemesine,
• Eğitimli, kendini yetiştirmiş ve bilinçli olmasına,
• Çocuğu ya da işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına

Bebek Bakıcılarımızın Çalışma Şekilleri ise Yatılı veya Gündüzlüdür.

Hizmetlerimiz :: Bebek Bakıcısı :: Çocuk Bakıcısı

Bebek BakıcısıBebek Bakıcısı
Bebeklerinizin bakımı için eğitimini bu yönde almış profesyonel bakıcılar.Aile yaşantısına ayak uydurabilen, sabırlı, güler yüzlü ve temiz. Sorumluluk alabilen ve gerektiğinde inisiyatif sahip olmasını bilen bakıcılar.

Çocuk Bakıcısıçocuk bakıcısı
Çocuklarınız için gerekli tüm detaylarla ilgilenecek, güvenilir, eğitimi bu yönde almış profesyonel ve tecrübeli elemanlar. Aile yaşantısı düzenli, güler yüzlü, sabırlı ve gerektiğinde inisiyatif alabilen güvenilir bakıcılar.
0-6 Yaş Bebek bakıcısıçocuk bakıcısı
Bebeklerinizin bakımı için ailelerle birlikte hareket ederek onlara gerektiği noktalarda yardımcı olmak için eğitimini bu yönde almış profesyonel bakıcılar.


Jooble
Bebekbakıcısı.com.tr .Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii
Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir. Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal
Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 19/04/2012 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.
Damla Bilişim
Damla Bilişim
Damla Bilişim