Bebek Bakıcısı Oyunu
        Bebek Resimleri
Bebek Bakıcısı- Çocuk Bakıcısı-Bebek Bakıcı - Çocuk bakıcı bulmanın En Güvenilir ve Kolay Adresi...
    Bebek İsimleri
Hizmetlerimiz
Hasta Yaşlı Bakıcısı Yaşlı Bakıcısı
Villanıza Yatılı Çocuksuz Eşler Villanıza yatılı Eşler
Bahçıvan Aranıyor Villalarınıza Bahçıvan
Refakatçiler Refakatçiler
Profesyonel Dadılar Profesyonel Dadılar
Profesyonel Aşçılar Profesyonel Aşçılar
Özel Şoförler Özel Şoförler
İşyerinize Sekreter, Çaycı,Temizlikçi İşyerinize Personeller
İngilizce Bilen Ablalar İngilizce Bilenler
Özel Güvenlik Elemanları Güvenlik Elemanları
Ev İşleri için Yardımcılar Ev İşleri için Yardımcı
Çocuk Gelişimi Mezunu Ablalar Çocuk Gelişimi Mezunu
0-6 yaş için Bebek Bakıcısı 0-6 yaş Bebek Bakıcısı
Bebek Bakıcısı Bebek Bakıcısı
Çocuk Bakıcısı Çocuk Bakıcısı
Bebek Bakımı
Evde Bebek Bakımı Evde Bebek Bakımı
Evde Prematüre Bebek Bakımı Evde Prematüre Bebek Bakımı
Bebeklerin Bakımı Bebeklerin Bakımı
Bebek Zekâ Gelişiminde Oyunlar Bebek Zekâ Gelişiminde Oyunlar
Bebekler Yıkanırken Bebekler Yıkanırken
Bebeklik Dönemi Bebeklik Dönemi
Bebek Bakım ve Eğitimi Bebek Bakım ve Eğitimi
Bebek Masajı Bebek Masajı
İkinci Bebek İkinci Bebek
İkizlerin Uykusu İkizlerin Uykusu
İkiz Bakımında İkiz Bakımında
Bebeklerde İlk 6 Ay ve Sonrası Bebeklerde İlk 6 Ay ve Sonrası
Bebekler Neden Ağlar Bebekler Neden Ağlar
Bebek ve Uykusu Bebek ve Uykusu
0-12 Ay Beslenme 0-12 Ay Beslenme
Biberonla Besleme Biberonla Besleme
Prematüre Bebekler Prematüre Bebekler
İkiz Bebek Bakarken İkiz Bebek Bakarken
0-2 Yaş İhtiyaçlar 0-2 Yaş İhtiyaçlar
Emzirme Emzirme
1-3 Yaş Bakımı 1-3 Yaş Bakımı
Bebeğimizin Rahatı İçin Bebeğimizin Rahatı İçin
Bebek Temizliği Bebek Temizliği
Bebeğin Evde Bakımı Bebeğin Evde Bakımı
Bebeğimizin Beslenmesi Bebeğimizin Beslenmesi
Göbek Bağına Dikkat! Göbek Bağına Dikkat!
Bebeğimizin Tartısı Ne Kadar Olmalı? Bebeğimizin Tartısı Ne Kadar Olmalı?
Bebek Banyosu ve Cilt Bakımı Bebek Banyosu ve Cilt Bakımı
Bebek Yemekleri Bebek Yemekleri
Bebeğinizin Güvenliği Bebeğinizin Güvenliği
Yeni Doğan Bebekler Yeni Doğan Bebekler
Bebek Odası Ve Yatağı Bebek Odası Ve Yatağı
Bakıcı & Bebek
bebek bakıcısı arayanlar bebek bakıcısı arayanlar
bebek bakıcısı bebek bakıcısı
bebek bakıcısı aranıyor bebek bakıcısı aranıyor
Bebek Odası Bebek Odası
Bebeklerde Uyku Bebeklerde Uyku
Bebeğin Beslenmesi Bebeğin Beslenmesi
Bebek Bakıcısı Seçimi Bebek Bakıcısı Seçimi
Çocukların Saç Temizliği Çocukların Saç Temizliği
Çocukta Güven Gereksinimi Çocukta Güven Gereksinimi
Bebeğin Eve Gelişi Bebeğin Eve Gelişi
Bebek Bakıcısında Püf Noktalar Bebek Bakıcısında Püf Noktalar
İkiz Bebek Bakıcıları İkiz Bebek Bakıcıları
Bebek Bakıcısına Sorular Bebek Bakıcısına Sorular
Bebek ve Oyuncak Bebek ve Oyuncak
Bebek Bakımında Gerekenler Bebek Bakımında Gerekenler
Bakıcımız Bakıcımız
Bebeğimizin Bakımı Bebeğimizin Bakımı
0-3 Yaş Bebek Bakımı 0-3 Yaş Bebek Bakımı
Bebek Alt Temizliği Bebek Alt Temizliği
Bebek Ve Bakıcı Bebek Ve Bakıcı
Bebek Bakıcısı Bebek Bakıcısı
Bebek Bakıcıları Bebek Bakıcıları
Bebek Bakıcısı Ararken Bebek Bakıcısı Ararken
Bebek Bakımı Soruları Bebek Bakımı Soruları
Bebeklerin Cilt Sorunları Bebeklerin Cilt Sorunları
Bebeğimize Gülümsemek Bebeğimize Gülümsemek
Bebeklerde Solunum Yolu Hastalıkları Bebeklerde Solunum Yolu Hastalıkları
Dadı, bakıcı ve bebek Dadı, bakıcı ve bebek
Bakıcı  Değiştirmek Bakıcı Değiştirmek
Online   : 4
Bugün  : 66
Toplam : 2467842
Özel İstihdam Bürosu
Bebek Aşı TakvimiBebek aşı Takvimi
biberonla beslenme
Bebekte Emzirme
Anne SütüAnne Sütü
Diş çıkması
Bebek banyosu
Tuvalet EğitimiTuvalet Eğitimi
Emzik Kullanımı
Bebeğinizin Kilosu
Gebelik Fizyolojisi

Gebelik Fizyolojisi

Gebelik FizyolojisiGebelik, yalnız uterus içinde değil, kadının bütün vücut yapısında, organ fonksiyonlarında ve ruhsal yaşamında değişikliklere sebep olan bir olaydır.


Gebeliğin fizyolojisini anlamak için menstruasyonun fizyolojisini bilmek gereklidir. Menstruasyon, gebelik için periyodik bir hazırlanmadır. Menstruasyona her ay dışarı atılması gereken bir miktar kan gözü ile bakmamalıdır. Her geçen gün bu olayla ilgilidir.

Bir ortalama menstruel dönem, bir periyodik kanamanın başlangıcı ile bunu izleyecek ikinci periyodun başlangıcına kadar geçen süre olup çoğunlukla 28 gündür.


Bu dönem 2 faza ayrılır ve yaklaşık olarak her biri 1+ gündür. Birinci faz ilk kanama ile başlar ve ovülasyon ile sonlanır. İkinci faz ovülasyon ile başlar ve ikinci periyoda ait ilk kanama ile sonlanır.

Genellikle periyodun ilk yarısı uterus mukozasının tamiri fazıdır ki buna o nedenle "proliferatif faz" adı verilir. İkinci yarıda yeni yapılan uterus mukozası döllenmiş yumurtaya yatak olmağa hazırdır. Periyodun bu ikinci yarısına "sekretuar faz" adı verilir. Bu iki faz sürekli olarak bir birini izler.

Yenidoğan bir bebeğin overlerinde 200.000 kadar olgunlaşmamış yumurta hücresi (oosit) bulunur. Daha sonra bu hücrelerin bazıları geriler yok olur, puberte çağında sayıca 300-350'ye kadar inebilir. Bu çağlarda hormon aktiviteleri birden hızlanır.

Olgun bir over follikülünün teka interna hücrelerinde östrojen hormonu yapılmaktadır. Östrojenler ayrıca olgun yumurtanın atılması sonucu oluşan korpusluteum ve Sürrenal Korteksinde imal edilmektedir. Östrojenler kanda ovulasyondan önce en yüksek düzeye ulaşırlar. Kanda plazma proteinlerine bağlı olarak bulunurlar. Sekretuar fazda tekrar bir miktar yükselme olur. Östrojenler iç genital organlar ve meme gelişimi için de yardımcı olurlar.

Yumurtanın olgunlaşıp atılması sonucu boşalan follikülde korpusluteum olarak adlandırılan sarı bir cisim oluşur ve pwgesteron adı verilen diğer önemli bir hormonu salgılamaya başlar.

Progesteron ayrıca böbrek üstü bezleri, plasenta ve erkeklerde testislerden de salgılanır. Bu hormon uterus serviks mukozasının kalınlaşmasına, endometriumdaki periyodik değişikliklere, vajina müksünün salgılanmasına, memelerde lobus ve alveol gelişimine yardım eder.

Menstruel siklus santral sinir sistemi ve hipotalanıustan kaynaklanan sinirsel etkenler ile idare edilmektedir. Bir menstruel periyodun proliferatif (folliküler) fazında östrojenlerin kandaki düzeyinin azalması hipofiz bezinden F.S.H. (follikülü uyaran hormon) salgısına yol açar. Folliküller olgunlaşır, östrojen salgılanması en yüksek düzeye ulaşır.

Menstruel periyodun 13-14. günlerinde FSH ve LH (Lutein hormon) salgılanması daha da artar. Olgunlaşan ovum (yumurta hücresi) atılır. Ovulasyonu (yumurtlama) izleyen günlerde östrojen düzeyi yavaş yavaş düşer. Ovum'un ayrıldığı follikülde oluşan korpus luteum '(sarı cisim) progesteron salgılamaya başlar. Daha sonra yeniden östrojen kanda yükselir. Döllenme gerçekleşmemişse yeni bir siklusa doğru ayın olaylar sürüp gider.

Bu hormonların etkisi ile değişiklikler geçiren organ yalnız uterus değildir. Vücudun birçok kısımları da etkilenir, iştah değişir. Periyodik dönemin fazına göre deri karakteri farklılaşır. Vücut sıvılarının atılması ile vücut ağırlığında değişiklikler olur. Barsak ve böbrek fonksiyonlarında değişmeler olur. Vücut ısısı yükselebilir.

Eğer yumurta döllenmez ise hormonların etkisi ile uterus mukozası da parçalanır, kanama ile yumurta hücresi ve mukoza parçaları dışarı atılır. Vücutta genel olarak oluşan değişiklikler düzelir, eski haline dönüşür. Bütün bu seyir yeniden tekrarlanır.

Eğer yumurta kendi geçit yolu olan fallop kanalında döllenirse uterus içine yaklaşık olarak 4 günde ulaşır. Kadınlarda ovulasyon çoğunlukla 14. gün görülür, fertilizasyon da muhtemelen aynı gün olur. Utrusa ulaşma ise 18. günü bulur.

Gebelik ovulasyon olayında follikülün olgunlaşmasını ve ovulasyonu geçici olarak durduran bir olaydır. Gebelik olmadığı zaman ovulasyondan sonra overde korpus luteum (sarı cisim) oluşarak progeteron salgılanır.

Korpus luteum bir süre foIlikül olgunlaşmasını önler. Gebelik nedeni ile folliküler olgunlaşmanın durması da bu olayın daha uzun süre devam eden bir şeklidir. Gebelikte folliküler olgunlaşmanın durması hipofizin, foliikülotropin salgılanmasının gerilemesi ile görülür. Bunun nedeni plasenta tarafından progesteron ve östrojen salgılanmasıdır.

Döllenmiş yumurta uterus içinde bir kaç gün dolaştıktan sonra; uterus kavitesini saran epitelyuma yapışır, yapışma yerindeki epitelyum derhal eriyip kaybolur ve fenilize ovum stromaya gömülür, yuvalanır. Üzeri yeni epiteloluşumu ile örtülür. Bu olay 21. güne rastlar. Desiduaya yuvalanan döllenmiş oyumda embriyon gelişmeye başlar.

Uterus kavitesine yuvalanma ile birlikte fötal membranların olu-şumu başlar. Önce homojen hücre kitlesi diferansiye olmaya başlar, kitle küre şeklini alır. Bir tarafında yassılaşmış bir grup hücre embiyonik diski meydana getirir. Bu diskin iç kan olan endoderm kürenin iç kenarına uzanır ve primer yumurta kesesini oluşturur.

Embriyonik diskin zıt tarafında diğer bir kat ektoderm gelişir ve embriyonun dış kısmını sarar. Üçüncü bir hücre grubu endoderm ve ektoderm arasına itilir, mezoderm'i meydana getirir. Böylece 2 haftalık embriyonun koruyucu ve beslenme membranları gelişmiş ve 3 temel tabaka ile organize olmuştur.

Yaklaşık olarak 23. gün ektodermden bir trofoblast kapsülü oluşur. Trofoblastın salgıladığı bazı proteoliıik enzimler uterus kapillerini tahrip eder, Trafoblast gonadotropik hormonlar da salgılar ve bu anne kanına geçer.

Yaklaşık olarak menstruasyonunun 24. günü anne overlerine etki ile hormonal gerileme önlenir. Korpus luteum yeniden fonksiyonuna devam ederek progesteron salgılar.

Döllenmiş yumurtanın yuvalanması progesteron'a bağlıdır, onun yokluğunda yuvalanma olmaz. Yuvalansa bile embriyon gelişemez, düşer. Ayrıca östrojeninin de burada rolü vardır. Her ikisi birlikte bu yuvalanmaya, endometriumun beslenme için gerekli, kandan zengin bir doku ya değişmesine ve embriyonun gelişmesine yardım eder.

Trofoblast zarının bir kısmı hızla çoğalarak plasenta ve fötal zarları meydana getirir. Plasenta gelişerek villuslar oluşur ve endometriuma gömülerek anne kan damarlarıyla birleşirler. Bu birleşme ile birlikte korion oluşur ve plasentadan hormon salgılanması artar.

Bu hormon koriogonadotropin olup anne kanı ve idrarında bulunur ve 6-7. gebelik haftasında en yüksek düzeye ulaşır. Gebeliğin 3. ayına doğru ise azalır ve bu düzeyde doğuma kadar devam eder.

Korpus luteum'da 3. aydan sonra artık gerileyerek gebelik sonuna kadar devam eder ve yine de progesteron salgılar. Overlerin geri kalan kısımlarında da 3. aydan sonra gerileme başlar, az gelişmiş folliküllerde bile atrezi olur. Hipofiz de bu süre içinde foIlikülotropin salgılamaz.

Gebelikteki bol östrojen ve progesteron salgılanması ve iki hormonun birlikte artması, hipofizdeki foIliküllotropin salgılanmasının durmasına sebep olur ve overlerdeki folliküler olgunlaşma önlenmiş olur.

Gebelik her zaman uterusda olmaz. Bazen overlerde, fallop kanalında, bazı hayvanlarda hayvanın sırtında bile oluşabilir. Gebeliğin süresi plasentanın hormonal fonksiyonlarına direkt olarak bağlıdır. İnsanlarda gebelik süresinin birçok hayvanlara kıyasla çok uzun oluşu plasentanın yeteri kadar progesteron, östrojenin ve gonadotropin salgılaması ile ilgilidir. Bu hormon gebeliğin sonuna doğru yavaş yavaş azalarak durur.

Gebeliğin sonlanma nedenini bu hormonun salgılanmasının durmasına bağlamak isteyenler olmakla beraber bu konuda kesin bir açıklama yoktur. Gebeliğin sonlanıp doğumun başlamasının uterus kaslarına yatıştırıcı etki yapan Progesteronun azalmasına bağlı olduğu iddia edilmişse de şimdiye kadar progesteron verilerek doğum eyleminin başlaması geciktirilememiştir.

Bir kısım araştırıcılarca doğum sancıları oxytocin enjeksiyonu ile şiddetlendirilebilir. Neden ne olursa olsun zaten her zaman çok az miktarda var olan uterus aktivitesini hormonal değişiklikler hızlandırmakta ve doğum eylemi başlamaktadır. Artan uterus kontraksiyonlan ile serviks açılır, baş aşağı doğru itilerek Fötüs anne vücudundan atılır ve bunu plasentanın doğumu izler.


Anne Karnında Bebek :: Gebelik ve Doğum :: Yeni Doğan Bebek
Anne Karnında Bebek
$konu_bas_tit Doğum Belirtileri
$konu_bas_tit 2. Ay Bebek Gelişiminde
$konu_bas_tit 2. Ay Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit 1. Ay Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit 1. Ay Bebek Gelişiminde
$konu_bas_tit Planlı Gebelik
$konu_bas_tit Anne Karnında Aydan Aya
$konu_bas_tit Bebek Sahibi Olmak
$konu_bas_tit Anne Karnında Ultrason
$konu_bas_tit Anne Karnında Gelişme
$konu_bas_tit İkizlerde Özel Durum
$konu_bas_tit Anne Karnında İyot
$konu_bas_tit Anne Karnında Diş
$konu_bas_tit Bebek Gelişim Aşaması
$konu_bas_tit Anne Karnında Muayene
$konu_bas_tit Anne Karnında Eğitim
$konu_bas_tit Anne Karnında Hareket
$konu_bas_tit Bebeğin Hareketleri
$konu_bas_tit Anne Karnında Ölümler
$konu_bas_tit Oksiput Posterior
$konu_bas_tit Anne Karnında Eğitim
$konu_bas_tit Anne Karnında Duygular
$konu_bas_tit Anne karnında gelişim
$konu_bas_tit Fetüs'ün Gelişimi
$konu_bas_tit Anne Karnında
$konu_bas_tit Doğum Öncesi
$konu_bas_tit Doğum Öncesi Dönem
$konu_bas_tit 1.Hafta
$konu_bas_tit Anne Karnında Bebek
Gebelik ve Doğum
$konu_bas_tit Suni Sancı İle Doğum
$konu_bas_tit Doğumda Nefes
$konu_bas_tit Doğum Zamanı
$konu_bas_tit Gebelik Hakkında
$konu_bas_tit Doğumda Yanlış Alarm
$konu_bas_tit Doğumun Başlaması
$konu_bas_tit Hamilelik Yaz Hazırlığı
$konu_bas_tit Hamilelik Döneminde
$konu_bas_tit Sağlıklı Gebelik
$konu_bas_tit Hamileliğin Yolu
$konu_bas_tit Normal Doğuma 9 Adım
$konu_bas_tit Gebelikte Yanlışlar
$konu_bas_tit İkiz Doğumu
$konu_bas_tit Doğum Kontrol
$konu_bas_tit Gebelik ve Egzersiz
$konu_bas_tit Gebelikte Fizik ve Ruh
$konu_bas_tit Gebelik Fizyolojisi
$konu_bas_tit Ağrısız Doğum
$konu_bas_tit Doğum Çantası
$konu_bas_tit İyi Bir Gebelik İçin
$konu_bas_tit Doğum Uygulamaları
$konu_bas_tit Kasılma ve Sancılar
$konu_bas_tit Bozulmuş Gebelik
$konu_bas_tit Gebelikte
$konu_bas_tit Prematüre-Postmatüre
$konu_bas_tit Gebelikte Bakım
$konu_bas_tit Gebelik Belirtileri
$konu_bas_tit Doğum
$konu_bas_tit Gebeliğin Önlenmesi
$konu_bas_tit Gebelik
$konu_bas_tit Gebelik ve Doğum
Yeni Doğan Bebek
$konu_bas_tit Doğum Çantası
$konu_bas_tit Dr. Donald Woods Winnicott
$konu_bas_tit Dr. Donald Woods Winnicott
$konu_bas_tit Yeni Doğanın Yüzü
$konu_bas_tit Erken Doğan Bebekler
$konu_bas_tit Yeni Bebek
$konu_bas_tit Yenidoğan İşitme Testi
$konu_bas_tit Bebeklerin Beslenmesi
$konu_bas_tit Yeni Doğan Hastalıkları
$konu_bas_tit İkiz Bebeklerin Bakımı
$konu_bas_tit Yenidoğan RS Virüsü
$konu_bas_tit Yenidoğan Tırnak Bakımı
$konu_bas_tit Yenidoğan İlk Günleri
$konu_bas_tit Yenidoğan Fizyolojisi
$konu_bas_tit Yeni Doğan İçin
$konu_bas_tit Yeni Doğan Giysileri
$konu_bas_tit Yeni Doğan da Sünnet
$konu_bas_tit Yenidoğana Gerekenler
$konu_bas_tit Yenidoğanda Kusma
$konu_bas_tit Yeni Doğan Bebekler
$konu_bas_tit Yenidoğan İçin Testler
$konu_bas_tit Yenidoğan ve Bakım
$konu_bas_tit Yenidoğan ve Sarılık
$konu_bas_tit Yenidoğan ve Uyku
$konu_bas_tit Yeni Doğan
$konu_bas_tit Yeni Doğan Bakımı
$konu_bas_tit Göbek Bakımı
$konu_bas_tit Yeni Doğan Bebek
Bebek Bakıcıları ve Görevleri
Anne Bebek

Bebeklerinizin bakımı için eğitimini bu yönde almış profesyonel Bebek bakıcısı.

Aile yaşantısına ayak uydurabilen, sabırlı, güler yüzlü ve temiz,Sorumluluk alabilen ve gerektiğinde inisiyatif sahip
olmasını bilen güvenilir Bebek bakıcılarını sizler için temin ediyoruz.

Bizlerle Çalışan Bebek Bakıcılarının üstlenmiş oldugu genel görevler ise
• Bebeğin günlük bakımını yapmak,
• Bebeğin bulunduğu ortamın temizlik ve hijyenini sağlamak,
• Banyo yaptırmak, tuvalet sonrası temizliği yapmak,

Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit
Turner Sendromu
$konu_bas_tit
Bebek Gelişim Geriliği
$konu_bas_tit
Bebeğimizin Görme Duyusu
$konu_bas_tit
Bebeğimiz Gelişirken
$konu_bas_tit
Bebeklerde Algısal Gelişim
$konu_bas_tit
İkiz Bebeklerimiz
$konu_bas_tit
Bebeğin Zekâ Gelişimi
$konu_bas_tit
Bebeğimizin Uykusu
$konu_bas_tit
Öğretmenlerimiz
$konu_bas_tit
Bebek Gelişiminde Müzik
$konu_bas_tit
Bebekler Gelişirken
$konu_bas_tit
Bebeğimizi Beslerken
$konu_bas_tit
Yeni Doğan
$konu_bas_tit
Bebeğinizi Besleyebiliyor musunuz?
$konu_bas_tit
Dikkat!!!
$konu_bas_tit
Bebekler İçin Gerekli Giyecekler
$konu_bas_tit
Bezsiz Bebek Yöntemi
$konu_bas_tit
Bebek Beslenmesi
$konu_bas_tit
Anne Karnında Bebek
$konu_bas_tit
Bebek Gelişimi Boy Kilo
$konu_bas_tit
Ay Ay Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit
Büyüme Ve Gelişme

• Bebek için mama ve meyve suyu veya püresini hazırlamak,
• Ortamı bebek için güvenli hale getirmek,
• İletişim becerisinin olmasına,
• Kişilik olarak bakılacak çocuğun annesine benzemesine,
• Eğitimli, kendini yetiştirmiş ve bilinçli olmasına,
• Çocuğu ya da işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına

Bebek Bakıcılarımızın Çalışma Şekilleri ise Yatılı veya Gündüzlüdür.

Hizmetlerimiz :: Bebek Bakıcısı :: Çocuk Bakıcısı

Bebek BakıcısıBebek Bakıcısı
Bebeklerinizin bakımı için eğitimini bu yönde almış profesyonel bakıcılar.Aile yaşantısına ayak uydurabilen, sabırlı, güler yüzlü ve temiz. Sorumluluk alabilen ve gerektiğinde inisiyatif sahip olmasını bilen bakıcılar.

Çocuk Bakıcısıçocuk bakıcısı
Çocuklarınız için gerekli tüm detaylarla ilgilenecek, güvenilir, eğitimi bu yönde almış profesyonel ve tecrübeli elemanlar. Aile yaşantısı düzenli, güler yüzlü, sabırlı ve gerektiğinde inisiyatif alabilen güvenilir bakıcılar.
0-6 Yaş Bebek bakıcısıçocuk bakıcısı
Bebeklerinizin bakımı için ailelerle birlikte hareket ederek onlara gerektiği noktalarda yardımcı olmak için eğitimini bu yönde almış profesyonel bakıcılar.


Jooble
Bebekbakıcısı.com.tr .Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii
Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir. Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal
Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 19/04/2012 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.
Damla Bilişim
Damla Bilişim
Damla Bilişim