Bebek Bakıcısı Oyunu
        Bebek Resimleri
Bebek Bakıcısı- Çocuk Bakıcısı-Bebek Bakıcı - Çocuk bakıcı bulmanın En Güvenilir ve Kolay Adresi...
    Bebek İsimleri
Hizmetlerimiz
Hasta Yaşlı Bakıcısı Yaşlı Bakıcısı
Villanıza Yatılı Çocuksuz Eşler Villanıza yatılı Eşler
Bahçıvan Aranıyor Villalarınıza Bahçıvan
Refakatçiler Refakatçiler
Profesyonel Dadılar Profesyonel Dadılar
Profesyonel Aşçılar Profesyonel Aşçılar
Özel Şoförler Özel Şoförler
İşyerinize Sekreter, Çaycı,Temizlikçi İşyerinize Personeller
İngilizce Bilen Ablalar İngilizce Bilenler
Özel Güvenlik Elemanları Güvenlik Elemanları
Ev İşleri için Yardımcılar Ev İşleri için Yardımcı
Çocuk Gelişimi Mezunu Ablalar Çocuk Gelişimi Mezunu
0-6 yaş için Bebek Bakıcısı 0-6 yaş Bebek Bakıcısı
Bebek Bakıcısı Bebek Bakıcısı
Çocuk Bakıcısı Çocuk Bakıcısı
Bebek Bakımı
Evde Bebek Bakımı Evde Bebek Bakımı
Evde Prematüre Bebek Bakımı Evde Prematüre Bebek Bakımı
Bebeklerin Bakımı Bebeklerin Bakımı
Bebek Zekâ Gelişiminde Oyunlar Bebek Zekâ Gelişiminde Oyunlar
Bebekler Yıkanırken Bebekler Yıkanırken
Bebeklik Dönemi Bebeklik Dönemi
Bebek Bakım ve Eğitimi Bebek Bakım ve Eğitimi
Bebek Masajı Bebek Masajı
İkinci Bebek İkinci Bebek
İkizlerin Uykusu İkizlerin Uykusu
İkiz Bakımında İkiz Bakımında
Bebeklerde İlk 6 Ay ve Sonrası Bebeklerde İlk 6 Ay ve Sonrası
Bebekler Neden Ağlar Bebekler Neden Ağlar
Bebek ve Uykusu Bebek ve Uykusu
0-12 Ay Beslenme 0-12 Ay Beslenme
Biberonla Besleme Biberonla Besleme
Prematüre Bebekler Prematüre Bebekler
İkiz Bebek Bakarken İkiz Bebek Bakarken
0-2 Yaş İhtiyaçlar 0-2 Yaş İhtiyaçlar
Emzirme Emzirme
1-3 Yaş Bakımı 1-3 Yaş Bakımı
Bebeğimizin Rahatı İçin Bebeğimizin Rahatı İçin
Bebek Temizliği Bebek Temizliği
Bebeğin Evde Bakımı Bebeğin Evde Bakımı
Bebeğimizin Beslenmesi Bebeğimizin Beslenmesi
Göbek Bağına Dikkat! Göbek Bağına Dikkat!
Bebeğimizin Tartısı Ne Kadar Olmalı? Bebeğimizin Tartısı Ne Kadar Olmalı?
Bebek Banyosu ve Cilt Bakımı Bebek Banyosu ve Cilt Bakımı
Bebek Yemekleri Bebek Yemekleri
Bebeğinizin Güvenliği Bebeğinizin Güvenliği
Yeni Doğan Bebekler Yeni Doğan Bebekler
Bebek Odası Ve Yatağı Bebek Odası Ve Yatağı
Bakıcı & Bebek
bebek bakıcısı arayanlar bebek bakıcısı arayanlar
bebek bakıcısı bebek bakıcısı
bebek bakıcısı aranıyor bebek bakıcısı aranıyor
Bebek Odası Bebek Odası
Bebeklerde Uyku Bebeklerde Uyku
Bebeğin Beslenmesi Bebeğin Beslenmesi
Bebek Bakıcısı Seçimi Bebek Bakıcısı Seçimi
Çocukların Saç Temizliği Çocukların Saç Temizliği
Çocukta Güven Gereksinimi Çocukta Güven Gereksinimi
Bebeğin Eve Gelişi Bebeğin Eve Gelişi
Bebek Bakıcısında Püf Noktalar Bebek Bakıcısında Püf Noktalar
İkiz Bebek Bakıcıları İkiz Bebek Bakıcıları
Bebek Bakıcısına Sorular Bebek Bakıcısına Sorular
Bebek ve Oyuncak Bebek ve Oyuncak
Bebek Bakımında Gerekenler Bebek Bakımında Gerekenler
Bakıcımız Bakıcımız
Bebeğimizin Bakımı Bebeğimizin Bakımı
0-3 Yaş Bebek Bakımı 0-3 Yaş Bebek Bakımı
Bebek Alt Temizliği Bebek Alt Temizliği
Bebek Ve Bakıcı Bebek Ve Bakıcı
Bebek Bakıcısı Bebek Bakıcısı
Bebek Bakıcıları Bebek Bakıcıları
Bebek Bakıcısı Ararken Bebek Bakıcısı Ararken
Bebek Bakımı Soruları Bebek Bakımı Soruları
Bebeklerin Cilt Sorunları Bebeklerin Cilt Sorunları
Bebeğimize Gülümsemek Bebeğimize Gülümsemek
Bebeklerde Solunum Yolu Hastalıkları Bebeklerde Solunum Yolu Hastalıkları
Dadı, bakıcı ve bebek Dadı, bakıcı ve bebek
Bakıcı  Değiştirmek Bakıcı Değiştirmek
Online   : 11
Bugün  : 89
Toplam : 2457445
Özel İstihdam Bürosu
Bebek Aşı TakvimiBebek aşı Takvimi
biberonla beslenme
Bebekte Emzirme
Anne SütüAnne Sütü
Diş çıkması
Bebek banyosu
Tuvalet EğitimiTuvalet Eğitimi
Emzik Kullanımı
Bebeğinizin Kilosu
Bezsiz Bebek Yöntemi

bezsiz bebek

“Bezsiz Bebek” Yöntemi


Bebeklerin fıtratında doğdukları andan itibaren temiz olmak vardır. Bu yüzden küçük veya büyük tuvaletlerini beze yapmaya koşullanmamışlardır. Ama hazır bezler bağlana bağlana bebekler ve çocuklar bir süre sonra tuvalet ihtiyacının beze yapıldığını öğrenirler.

Bu durumda ebeveynlerin karşısına iki süreç çıkar. Önce bebek, tuvaletini beze yapmaya alışır, daha sonra ise ondan bu alışkanlığı terk etmesi istenir. Bez yerine tuvaleti kullanması beklenir. Oysa bebekler, doğuştan sahip oldukları bedensel farkındalıklarını hiçbir zaman kaybetmek zorunda değiller. Bu farkındalık muhafaza edilerek bebek, tuvaletini beze değil, lazımlığa veya klozete yapabilir.

Hayal edin. Onu eğitmeye ve alıştırmaya yönelik herhangi bir çaba sarf etmeden, zorlamadan, hoşgörü içinde tuvaleti kullanmayı öğretiyorsunuz. Bunu gerçekleştirmek hiç de zor değil.

Tuvalet ihtiyacı, tıpkı yeme, içime ve uyuma gibi doğuştan gelir. Bebekler veya çocuklar konuşamasalar da ihtiyaçlarını belli ederler. Yemek, uyku, ilgi gibi taleplerini nasıl belli ediyorlarsa tuvalet ihtiyaçları için de bazı işaretler verirler. Önemli olan bu ihtiyaçları ve işaretleri anlayabilmektir.
Bu yöntemin amacı aslında çocuğu değil, ebeveyni eğitmek.

Bebeğinizin, tuvalete çıkma ihtiyacında verdiği işaretleri okuyabilmeyi öğrenmek, ebeveyn eğitimi olarak kabul edilebilir. Yaşça büyük bir çocuğa, tuvaleti kullandırmak üzere verdiğiniz, bir tuvalet eğitim şekli değildir. Basit bir ihtiyaca cevap vermek yoluyla, gözünüzden bile sakındığınız bebeğinizle iletişimi başlatıp dengeyi tutturmaktır. Bu yolda eğitilmekte olumsuz bir şey yoktur.

Elbette, tüm çocuklar yürüme çağı veya okul öncesi döneme geldikçe tuvalet yapmakta bağımsız hale gelirler. Bu dönemde kendi başlarına tuvalete gitmeyi başardıkları için hem memnun olduklarına hem de öz saygılarının geliştiğine şahit olursunuz. Bunu görmek mükemmel bir şeydir.

“Bezsiz bebek” yönteminde bebekler, bundan çok daha önce vücutlarını tanıyarak tamamıyla bağımsız olma fırsatına sahip olurlar ve sadece bez bağımlısı olmayan çocuklar için tuvalete geçiş, çoğu kez daha problemsizdir.

Sekiz aylık bir bebeğin, tuvaleti kullanması gerektiğine dair verdiği işareti gördüğünüzde veya bir yaşındaki bir çocuğun lazımlığa doğru koşuşuna şahit olduğunuzda ve tüm bu süreç boyunca onun kendi iradesini kullanmaktan aldığı hazzı gözlemlediğinizde, “bezsiz bebek” yöntemi uygulanan çocukların, eşsiz bir duygu olan kendi kendine yetme becerisini ve kendini bilip anlama yetisini kazanacağına şüpheniz kalmayacaktır.

Bazı ebeveynler, geçici olarak halıları çıkarmak, muhtemelen “bezsiz bebek” uygulamasını, tek bir odada bulundukları zaman uygulamak gibi evlerinde birtakım değişiklikler yapacaklar. İlk öğrenme dönemi fazla uzun sürmez.

Bebeğiniz ve siz iletişim kurmayı öğrendikçe muhtemelen baş etmek zorunda kalacağınız çok daha az kaçırmanız olacaktır. Bunun yanında, bir çocuğa, geleneksel yöntemlerle tuvalet eğitimi verecek olursanız muhtemelen kaçırmalarınız olacaktır. Eğer daha rahat etmenize yardımcı olacaksa bezleri yedek olarak; hatta tam zamanlı kullanabileceğinizi unutmayın. Birçok ebeveyn “bezsiz bebek” yöntemini tamamen terk etmeden uyguluyor.

Çocuğun etrafında dolaşmak konusunda şunu söyleyebilirim; çoğu ebeveyn yeni doğan bebekleriyle zaten yakın temas halindedir. “Bezsiz bebek” yöntemini kullanan ebeveynlerin, tüm zamanlarını bir sonraki küçük veya büyük tuvaleti beklemekle geçirdiği düşüncesi bir yanlış anlamadır.

Ebeveynler; tıpkı bebeklerinin yeme ve uyuma ihtiyaçlarını algıladıkları gibi tuvalete çıkma işaretlerini de çabucak kaparlar. Tüm zamanlarını bu konu hakkında düşünerek geçirmelerine gerek yoktur. Ayrıca ebeveynler “bezsiz bebek” yöntemli bebeklerini, küçük ve büyük tuvaletini aynı anda yapmaya başlayarak bezli bebeklerden daha az sıklıkta ihtiyaç giderdiklerine şahit oluyorlar.

Muhakkak “bezsiz bebek” yöntemini hareketli bir bebek üzerinde uygulayabileceğiniz yeni yöntemler mevcuttur. Eğer emekleyen, etrafı araştıran, yaşça büyük bir bebeğiniz varsa ne kadar uğraşırsanız uğraşın, onu yakınınızda tutmak zor olabilir. Fakat bebekle iletişim içinde olmanın verdiği bir getiri, ben başka bir odada olsam bile onun tuvalete çıkmak zorunda olduğunu bilebiliyorum.

Bebeğinizin, kendi bezini kirletmemek bilincine sahip bir fıtratta doğduğunun farkına vardıkça onun kendi fıtrî kabiliyetlerinin dışında bir şeyi ifade etmeye veya yapmaya zorlanmadığını anlayacaksınız. Aslında bir bebeğin tuvaletini yapmak için verdiği işaretleri görmezden gelmekle ondan fıtrî kabiliyetini kullanmamasını ve bunun yerine muhtemelen hoş karşılamayacağı bir şeye katlanmasını istiyoruz.

“Bezsiz bebek” yöntemli bebekler, tuvalete gitmekte o kadar rahattırlar ki çoğu kez bunu başarırlar. Bu da bir bebeği “bezsiz bebek” uygulamasına başlatmakla ondan bir şey talep etmediğimizin açık bir göstergesidir. Bununla birlikte, bir bebek için bezsiz dolaşmaktan daha rahat ve kolay ne olabilir?

Büyük çocuklar ilginin azalmasına alışkındırlar. Siz bir bebeği beslerken ve altını değiştiriyorken bile yanlarında bulunabileceğinizi çabucak öğrenirler. Yaşça büyük erkek ve kız kardeşler, kendilerinden yaşça daha küçük kardeşleriyle ebeveynlerinden daha fazla iletişim kurabilirler. Daha sezgisel olabilmektedirler.

Erkek kardeşler ve kız kardeşler dahi mükemmel modeldir; bebekler kendi kardeşlerinin tuvaleti kullanışını izlemek yoluyla çok şey öğrenirler. Siz ve “Bezsiz bebek” uygulamalı bebeğiniz arasında sağlamış olduğunuz gelişmiş iletişim şekli nasılsa çocuklarınızın birbiri ile sağlayacağı iletişim de öyle olacaktır.

“Bezsiz bebek” iletişim hakkındadır ve herkes bir çocuk ile iletişim kurmayı öğrenebilir. Eğer eşiniz, akrabalarınız veya bakıcınız, anlamadıkları için “bezsiz bebek” yöntemini denemekte isteksizlerse onlara biraz zaman verin. Bebeğiniz, büyüdükçe bakıcısı ile nasıl iletişim kuracağını çözebilir.

Bebeğiniz, sadece sizin yanınızdayken “bezsiz bebek” yöntemli hale geliyorsa bu da iyi sayılır; tıpkı bebeklerin hem meme hem de biberonu birlikte kullanmayı öğrenebilmesi gibi bezlerden lazımlığa geçiş de çok kolay olabilir.

“Bezsiz bebek” yöntemi, yarı zamanlı uygulanabilir; En can alıcı nokta, iletişime odaklanmaktır; asıl iş olan çocuğunuzu zamanında yakalamak konusu, iletişim kurmak ve çocuğunuzun ne yaptığını fark etmekten daha az önemlidir.

İnsanlara, genellikle bunu günde sadece yarım saat denemelerini tavsiye ederim; bebeğinizi alt açma pedinin veya kumaş bezin üzerinde altına bir şey bağlamadan, çıplak olarak durmasına izin verin. Veya bebeğinizi banyo yaptırmadan önce, lazımlığa oturtun ve bunu eğlenceli bir alışkanlık haline getirin. “Bezsiz bebek”, yarı zamanlı olarak devam edilse bile kalıcı, güzel bir tecrübe haline gelir.

Elbette şehirde yaşayan bir “bezsiz bebek” uygulayıcısı olmanın zorlukları vardır; fakat kolaylıkları da bulunmaktadır. Sadece alışmanız gerekiyor. Bebek bezi çantanıza, son derece hafif plastik bir kâseyi koymak zor bir mesele değildir; her şeyden önce çok sayıda bez kullanmıyorsanız yeterli derecede yer vardır.

Aynı zamanda, bir ebeveynin, bir günün beslenme ve uyku programlamasını serbestçe düzenleyebilmesi gibi, siz de bebeğinizin tuvalete çıkma işaretlerinin farkına vardığınız zaman, evin dışına çıkmak için en uygun anları tespit edebileceksiniz.

Tuvalet iletişimi her toplum tarafından uygulanırdı ve herkes birbirine destek vererek birbirine rehberlik ederdi. Günümüzde olduğu kadar yaygın değildi. Şimdi ise başarılı olmak için, internet üzerinden, yerel Bezsiz Bebek destek hattından veya bu konuyla ilgili yazılan kitaplarla destek aramak gereklidir.


Anne Karnında Bebek :: Gebelik ve Doğum :: Yeni Doğan Bebek
Anne Karnında Bebek
$konu_bas_tit Doğum Belirtileri
$konu_bas_tit 2. Ay Bebek Gelişiminde
$konu_bas_tit 2. Ay Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit 1. Ay Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit 1. Ay Bebek Gelişiminde
$konu_bas_tit Planlı Gebelik
$konu_bas_tit Anne Karnında Aydan Aya
$konu_bas_tit Bebek Sahibi Olmak
$konu_bas_tit Anne Karnında Ultrason
$konu_bas_tit Anne Karnında Gelişme
$konu_bas_tit İkizlerde Özel Durum
$konu_bas_tit Anne Karnında İyot
$konu_bas_tit Anne Karnında Diş
$konu_bas_tit Bebek Gelişim Aşaması
$konu_bas_tit Anne Karnında Muayene
$konu_bas_tit Anne Karnında Eğitim
$konu_bas_tit Anne Karnında Hareket
$konu_bas_tit Bebeğin Hareketleri
$konu_bas_tit Anne Karnında Ölümler
$konu_bas_tit Oksiput Posterior
$konu_bas_tit Anne Karnında Eğitim
$konu_bas_tit Anne Karnında Duygular
$konu_bas_tit Anne karnında gelişim
$konu_bas_tit Fetüs'ün Gelişimi
$konu_bas_tit Anne Karnında
$konu_bas_tit Doğum Öncesi
$konu_bas_tit Doğum Öncesi Dönem
$konu_bas_tit 1.Hafta
$konu_bas_tit Anne Karnında Bebek
Gebelik ve Doğum
$konu_bas_tit Suni Sancı İle Doğum
$konu_bas_tit Doğumda Nefes
$konu_bas_tit Doğum Zamanı
$konu_bas_tit Gebelik Hakkında
$konu_bas_tit Doğumda Yanlış Alarm
$konu_bas_tit Doğumun Başlaması
$konu_bas_tit Hamilelik Yaz Hazırlığı
$konu_bas_tit Hamilelik Döneminde
$konu_bas_tit Sağlıklı Gebelik
$konu_bas_tit Hamileliğin Yolu
$konu_bas_tit Normal Doğuma 9 Adım
$konu_bas_tit Gebelikte Yanlışlar
$konu_bas_tit İkiz Doğumu
$konu_bas_tit Doğum Kontrol
$konu_bas_tit Gebelik ve Egzersiz
$konu_bas_tit Gebelikte Fizik ve Ruh
$konu_bas_tit Gebelik Fizyolojisi
$konu_bas_tit Ağrısız Doğum
$konu_bas_tit Doğum Çantası
$konu_bas_tit İyi Bir Gebelik İçin
$konu_bas_tit Doğum Uygulamaları
$konu_bas_tit Kasılma ve Sancılar
$konu_bas_tit Bozulmuş Gebelik
$konu_bas_tit Gebelikte
$konu_bas_tit Prematüre-Postmatüre
$konu_bas_tit Gebelikte Bakım
$konu_bas_tit Gebelik Belirtileri
$konu_bas_tit Doğum
$konu_bas_tit Gebeliğin Önlenmesi
$konu_bas_tit Gebelik
$konu_bas_tit Gebelik ve Doğum
Yeni Doğan Bebek
$konu_bas_tit Doğum Çantası
$konu_bas_tit Dr. Donald Woods Winnicott
$konu_bas_tit Dr. Donald Woods Winnicott
$konu_bas_tit Yeni Doğanın Yüzü
$konu_bas_tit Erken Doğan Bebekler
$konu_bas_tit Yeni Bebek
$konu_bas_tit Yenidoğan İşitme Testi
$konu_bas_tit Bebeklerin Beslenmesi
$konu_bas_tit Yeni Doğan Hastalıkları
$konu_bas_tit İkiz Bebeklerin Bakımı
$konu_bas_tit Yenidoğan RS Virüsü
$konu_bas_tit Yenidoğan Tırnak Bakımı
$konu_bas_tit Yenidoğan İlk Günleri
$konu_bas_tit Yenidoğan Fizyolojisi
$konu_bas_tit Yeni Doğan İçin
$konu_bas_tit Yeni Doğan Giysileri
$konu_bas_tit Yeni Doğan da Sünnet
$konu_bas_tit Yenidoğana Gerekenler
$konu_bas_tit Yenidoğanda Kusma
$konu_bas_tit Yeni Doğan Bebekler
$konu_bas_tit Yenidoğan İçin Testler
$konu_bas_tit Yenidoğan ve Bakım
$konu_bas_tit Yenidoğan ve Sarılık
$konu_bas_tit Yenidoğan ve Uyku
$konu_bas_tit Yeni Doğan
$konu_bas_tit Yeni Doğan Bakımı
$konu_bas_tit Göbek Bakımı
$konu_bas_tit Yeni Doğan Bebek
Bebek Bakıcıları ve Görevleri
Anne Bebek

Bebeklerinizin bakımı için eğitimini bu yönde almış profesyonel Bebek bakıcısı.

Aile yaşantısına ayak uydurabilen, sabırlı, güler yüzlü ve temiz,Sorumluluk alabilen ve gerektiğinde inisiyatif sahip
olmasını bilen güvenilir Bebek bakıcılarını sizler için temin ediyoruz.

Bizlerle Çalışan Bebek Bakıcılarının üstlenmiş oldugu genel görevler ise
• Bebeğin günlük bakımını yapmak,
• Bebeğin bulunduğu ortamın temizlik ve hijyenini sağlamak,
• Banyo yaptırmak, tuvalet sonrası temizliği yapmak,

Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit
Turner Sendromu
$konu_bas_tit
Bebek Gelişim Geriliği
$konu_bas_tit
Bebeğimizin Görme Duyusu
$konu_bas_tit
Bebeğimiz Gelişirken
$konu_bas_tit
Bebeklerde Algısal Gelişim
$konu_bas_tit
İkiz Bebeklerimiz
$konu_bas_tit
Bebeğin Zekâ Gelişimi
$konu_bas_tit
Bebeğimizin Uykusu
$konu_bas_tit
Öğretmenlerimiz
$konu_bas_tit
Bebek Gelişiminde Müzik
$konu_bas_tit
Bebekler Gelişirken
$konu_bas_tit
Bebeğimizi Beslerken
$konu_bas_tit
Yeni Doğan
$konu_bas_tit
Bebeğinizi Besleyebiliyor musunuz?
$konu_bas_tit
Dikkat!!!
$konu_bas_tit
Bebekler İçin Gerekli Giyecekler
$konu_bas_tit
Bezsiz Bebek Yöntemi
$konu_bas_tit
Bebek Beslenmesi
$konu_bas_tit
Anne Karnında Bebek
$konu_bas_tit
Bebek Gelişimi Boy Kilo
$konu_bas_tit
Ay Ay Bebek Gelişimi
$konu_bas_tit
Büyüme Ve Gelişme

• Bebek için mama ve meyve suyu veya püresini hazırlamak,
• Ortamı bebek için güvenli hale getirmek,
• İletişim becerisinin olmasına,
• Kişilik olarak bakılacak çocuğun annesine benzemesine,
• Eğitimli, kendini yetiştirmiş ve bilinçli olmasına,
• Çocuğu ya da işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığının olmamasına

Bebek Bakıcılarımızın Çalışma Şekilleri ise Yatılı veya Gündüzlüdür.

Hizmetlerimiz :: Bebek Bakıcısı :: Çocuk Bakıcısı

Bebek BakıcısıBebek Bakıcısı
Bebeklerinizin bakımı için eğitimini bu yönde almış profesyonel bakıcılar.Aile yaşantısına ayak uydurabilen, sabırlı, güler yüzlü ve temiz. Sorumluluk alabilen ve gerektiğinde inisiyatif sahip olmasını bilen bakıcılar.

Çocuk Bakıcısıçocuk bakıcısı
Çocuklarınız için gerekli tüm detaylarla ilgilenecek, güvenilir, eğitimi bu yönde almış profesyonel ve tecrübeli elemanlar. Aile yaşantısı düzenli, güler yüzlü, sabırlı ve gerektiğinde inisiyatif alabilen güvenilir bakıcılar.
0-6 Yaş Bebek bakıcısıçocuk bakıcısı
Bebeklerinizin bakımı için ailelerle birlikte hareket ederek onlara gerektiği noktalarda yardımcı olmak için eğitimini bu yönde almış profesyonel bakıcılar.


Jooble
Bebekbakıcısı.com.tr .Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii
Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir. Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal
Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 19/04/2012 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.
Damla Bilişim
Damla Bilişim
Damla Bilişim